Regionális koordinátor – Pécs

Az Amnesty International Magyarország (AIM) egy magyar jogvédő civil szervezet, amely azért dolgozik, hogy az emberi jogok mindenkit megillessenek. Szervezetünkhöz elsősorban olyan magánemberek tartoznak, akik tagként, támogatóként vagy aktivistaként adományaikkal és munkájukkal segítik a céljaink megvalósítását. Függetlenek vagyunk minden politikai ideológiától, kormánytól, gazdasági hatalomtól és egyháztól.

A regionális koordinátor feladata az AIM stratégiai céljai megvalósulását segítő közösségépítő programok (események és képzések) szervezése, a dél-dunántúli Amnesty közösség támogatása és bővítése, továbbá a szervezethez jelentkező önkéntesekkel és aktivistákkal való kommunikáció. Olyan stratégiai szemléletű, proaktív és inspiráló kollégát keresünk lendületes csapatunkba, aki szívesen állítaná közösségszervező tapasztalatait és tudását emberi jogi szervezetünk szolgálatába.

Teljes állású pécsi regionális koordinátort keresünk!

FŐBB FELADATAID LESZNEK:

Hozzájárulni az AIM láthatóságának és emberi jogi hatásának növeléséhez, értékalapú közösségépítésen keresztül.
Az emberi jogi kampánycélok megvalósulásának elősegítése:
  • az Amnesty kampánycéljait támogató aktivisták és önkéntesek támogatása
  • a helyi aktivista csoportok tudásbővítésének megszervezése
  • a helyi aktivista csoportok rendezvényeinek támogatása
  • a helyi emberi jogi képzők munkájának támogatása
Aktivisták és tagok toborzása és megtartása, közösségszervezés:
  • növelni az Amnesty International céljaival szimpatizáló, elkötelezett támogatók körét
  • növelni az Amnesty International tagjainak számát
  • aktivisták, önkéntesek, bevonása, motiválása, támogatása
  • helyi közösségépítés, közösségi programok szervezése, új helyi csoportok létrehozása
Kommunikáció:
  • online kapcsolattartás új és meglévő önkéntesekkel és aktivistákkal országszerte
  • szervezeti adatbázisok kezelése, elemzése
  • kommunikációs felületek optimalizálása
  • kapcsolattartás meglévő és potenciális partnerekkel
  • online felületek kezelése, online tartalmak készítése (Instagram, Facebook)
Az AIM láthatóságának helyi növelése:
  • az Amnesty International és kampányainak helyi reprezentációja, láthatóságának növelése
  • konkrét célközönségek megszólítása
  • új megjelenési lehetőségek keresése
  • új helyi partnerek, felkeresése, bevonása
Szervezeti teendők:
  • kapcsolattartás a budapesti iroda munkavállalóival
  • kapcsolattartás az országos aktivistahálózattal
  • részvétel az AIM kampány és fundraising eseményei szervezésében és kivitelezésében
  • részvétel az AIM emberi jogi képzési és ifjúsági programjának eseményein szervezésében és kivitelezésében
  • tevékenységgel és az önkéntesekkel, aktivistákkal kapcsolatos adminisztráció

TE VAGY AZ IDEÁLIS JELÖLT, HA:

  • dinamikus és kreatív vagy
  • jó csapatjátékos vagy
  • nyitott vagy a visszajelzésekre és proaktívan kommunikálsz az igényeidről
  • aktívan keresed a lehetőségeket és azokat az AIM előnyére is tudod fordítani
  • átláthatóan tervezel és szervezel
  • stratégiai rálátással rendelkezel az emberi jogok területén
  • remek a magyar és angol tudásod (szóban és írásban)
  • könnyen teremtesz és tartasz fent kapcsolatot emberekkel
  • jól dolgozol és kommunikálsz nyomás alatt
  • képes vagy a határidők betartására és a projekt-szemléletű munkavégzésre

ELŐNYT JELENT:

  • szakirányú egyetemi végzettség
  • ha ismered az Amnesty International munkáját és céljait
  • B kategóriás jogosítvány és saját használatban álló autó
  • van civil szervezeti tapasztalatod
  • van közösségépítő tapasztalatod

MUNKAFELTÉTELEK:

  • munkavégzés helye: pécsi civil közösségi iroda és a szervezet budapesti irodája
  • munkakezdés tervezett időpontja: 2022. januárban
  • teljes munkaidő, heti 40 órában, 3 hónap próbaidővel, rugalmas beosztással
  • egy éves határozott idejű munkaszerződés
  • a hazai civil szférában versenyképes jövedelem, kimagasló cafetéria-keret és jutalom
  • inspiráló csapat, motiváló munkahelyi környezet
  • kiszámítható munkakörülmények, stabil és megbízható munkáltató
  • elvárás a Magyarországon belüli munkához kapcsolódó utazás (Budapestre havonta min. egyszer)

A jelentkezéshez szükséges dokumentumok:

  • angol és magyar nyelvű önéletrajz
  • a kiíráshoz mellékelt jelentkezési lap, amely innen letölthető

Mindkét dokumentumot PDF formátumban várjuk a szarvas.sarolta@amnesty.hu címre, tárgy: „Regionális koordinátor 2022 Pécs”. A hiánytalanul megküldött pályázatok beérkezését e-mailben visszaigazoljuk. A második körbe kerülő jelentkezőkkel szóbeli személyes interjút folytatunk le várhatóan január 13-14.-én.

Jelentkezési határidő: 2022. január 9. 23:59

Várható kezdés: 2022. január/február.

Kapcsolattartó: Szarvas Sarolta, irodavezető, Amnesty International Magyarország, szarvas.sarolta@amnesty.hu

Az AI hisz a munkaerőpiacon tanúsított ESÉLYEGYENLŐSÉGBEN. A munkáltatásra vonatkozó döntések során az egyéni érdemeket és a szervezet szükségleteit vesszük figyelembe, nemzeti etnikai, vallási hovatartozásra, származásra, illetve nemre, nemi identitásra, szexuális irányultságra, korra, fizikai vagy szellemi fogyatékosságra, családi állapotra és politikai nézetekre való tekintet nélkül. Az Amnesty International szükség szerint minden megváltozott munkaképességű munkavállalónak és jelentkezőnek megfelelő körülményeket biztosít, abban az esetben, ha a kérdéses személy egyébként biztonságosan el tudja látni a rá szabott feladatokat és a munkához kapcsolódó tevékenységeket, illetve ha ez az ellátás nem ró aránytalan terheket a szervezetre. A kiválasztási folyamat során az esélyegyenlőség biztosításáért a szervezet Elnöksége felel.

A jelentkező a jelentkezés megküldésével tudomásul veszi és elfogadja, hogy a személyes adatait az Egyesület a kiválasztási folyamat lezárulását követően hat hónapig kezelje. Ezt követően a jelentkezések, és azzal együtt minden személyes adat törlésre kerül.