Indul a kampány: Élet határok nélkül – adj esélyt a menekülőknek
2016/3/4
A magyar emberek egy része bebizonyította 2015-ben, hogy Magyarországnak van egy másik arca. Több ezer önkéntes dolgozott éjt nappallá téve a budapesti és szegedi vasútállomáson, illetve az ország déli határánál, hogy a rászorulóknak segítséget nyújtson, és számukra elviselhetőbbé tegye a rettenetes körülményeket.
Az Élet határok nélkül – adj esélyt a menekülőknek elnevezésű kampány célja, hogy a magyar társadalom befogadóbb és szolidárisabb legyen a hazánkba érkező és köztünk élő menekültekkel és menedékkérőkkel. A kampány másik célja, hogy a feladat, közösség nélkül maradt önkénteseket összefogja, közös gondolkozásra és cselekvésre ösztönözze. Szeretnénk összehozni azt a közösséget Magyarországon, amely közösen dolgozna azon, hogy hazánk befogadóbb, nyitottabb és szabadabb ország legyen.
A kampány március 5-én indul és október közepéig tart. Magyarországon élő menekülteket mutat be, akik beszélnek vagy éppen most tanulnak magyarul, beilleszkedtek a helyi társadalomba, dolgoznak és szeretnek itt élni. Az ő történetük, életpályájuk, társadalmi szerepük bemutatásával emberközeli képet alakítunk ki azokról, akiket sokan névtelenül, arctalanul elítélnek. Célunk, hogy mindenki adjon egy esélyt a menekülőknek, ismerje meg őket és a történetüket, mielőtt véleményt formál róluk.
A kampány során a folyamatos jelenlétre törekszünk: rendszeres közösségi programok és interaktív események szervezésével biztosítjuk, hogy az uralkodó idegenellenes retorika mellett megjelenhessen azoknak is a hangja, akik esélyt akarnak adni a kiszolgáltatott embereknek.
A kampány 2016. március 5-én indul az Ankertben (Budapest, VI. Paulay Ede utca 33.). Minden érdeklődőt szeretettel vár a szervezet.
A program:
16:00-16:15 Megnyitó
16:00-21:00 Tábori Ádám fotókiállítása
16:30-17:30 Mi lenne, ha – nyílt emberi jogi óra
17:30-19:00 Workshop – fórum színházi technikákkal
18:00-19:00 Rapid randi-az Élet határok nélkül szereplőivel és közreműködőivel
19:15-19:30 Kampány bemutató
19:30-20:30 Beszélgetés az Élet határok nélkül szereplőivel és közreműködőivel
20:30-21:30 Emberi jogi kocsmakvíz
„A magyar emberek egy része 2015-ben már megmutatta, hogy mit jelent az emberség, és mennyire fontos, hogy segítsünk a kiszolgáltatott menekülőknek” – mondta Jeney Orsolya, az Amnesty International Magyarország igazgatója. „Az Élet határok nélkül – adj esélyt a menekülőknek kampányunk lehetőséget kínál arra, hogy átléphessük saját határainkat, megismerjük és segíthessük a menekülőket. Hiszünk abban, hogy Magyarországnak van egy emberségesebb arca is. Azokkal, akik számára fontosak az emberi jogok és akik készek esélyt adni másoknak, közösen szeretnénk szembemenni az idegenellenes hangulattal és kommunikációval. A következő nyolc hónapban számtalan lehetőséget biztosítunk arra, hogy valódi közösséggé válhassanak mindazok, akik egy nyitottabb, szolidárisabb és befogadóbb Magyarországon szeretnének élni.”
Kapcsolódó tartalom
2018/10/4
India rohingyákat toloncol vissza Mianmarba
Az indiai kormány ma hét rohingya férfit, Mohammad Jalalt, Mokbul Khant, Jalal Uddint, Mohammad Younst, Sabbir Ahamedet, Rahim Uddint és Mohammad Salamot toloncolt vissza Mianmarba. Komoly esélye van, hogy mind a heten súlyos jogsértések áldozatául válhatnak.
2018/3/18
“Ha nem látom, nem az én gondom”
Két évvel ezelőtt, 2016. március 18-án fogadták el az EU-Törökország alkut, amely következtében ma 13 000 menekült nyomorog a görög szigeteken. A megállapodás célja, hogy az Európába érkező menekülteket és migránsokat vissza lehessen küldeni Törökországba.
2018/1/23
Mexikó közép-amerikaiak ezreit küldi vissza a lehetséges halálba
A mexikói bevándorlási hivatal rutinszerűen küld vissza Hondurasból, El Salvadorból és Guatemalából menekülő embereket tekintet nélkül arra, hogy milyen veszélyek fenyegetik az életüket és biztonságukat a visszatérésük esetén, ezzel pedig sok esetben megszegik a nemzetközi és nemzeti jogszabályokat is.
2017/11/27
A hatóságok hátat fordítanak az LMBTI menekülteknek
Komoly veszélyben vannak az el salvadori, guatemalai és hondurasi leszbikus, meleg, biszexuális, transz és interszex (LMBTI) emberek. A hatóságok nem védik meg őket az erőszaktól, így egyetlen lehetőségük marad, elmenekülni az országból, azonban Mexikóban további veszélyek várnak rájuk.