A dán parlament elfogadta a menekültügyi törvény módosítását
2016/1/26
John Dalhuisen, az Amnesty International európai és közép-ázsiai programigazgatója így kommentálta a történteket:
Olyan kiszolgáltatott emberek szenvedését meghosszabbítani, akiket konfliktus vagy üldöztetés szakított el a családjuktól, az egyszerűen rossz. A dán parlament mai aljas szavazása nem kizárólag az értéktárgyaiktól fosztja meg a menekülteket, hanem szükségtelenül meghosszabbítja azt az időt is, amit a szeretteiktől távol kell tölteniük. Szomorú jele ez annak, hogy Dánia milyen messze került attól, ahogy története során támogatta a menekültekről szóló Genfi Egyezmény normáit. Az európai államoknak azonnal vissza kell fordulniuk erről az útról, és nemzetközi kötelezettségeiket be kell tartaniuk. Tiszteletben kell tartaniuk és meg kell védeniük a menekültek emberi jogait és méltóságát. Minden, ami ennél kevesebb, az közös emberségünk elárulása.
A mai szavazás előzményeiről itt olvashatnak.
Kapcsolódó tartalom
2019/1/21
Első alkalommal indítottak büntetőeljárást az orosz "nemkívánatos szervezetekről szóló törvény" alapján
Az orosz hatóságok első alkalommal indítottak büntetőeljárást az úgynevezett „nemkívánatos szervezetek” törvény alapján egy orosz jogvédő, Anasztázia Sevcsenkó ellen. A büntetés akár hat év börtön is lehet.
2018/10/4
India rohingyákat toloncol vissza Mianmarba
Az indiai kormány ma hét rohingya férfit, Mohammad Jalalt, Mokbul Khant, Jalal Uddint, Mohammad Younst, Sabbir Ahamedet, Rahim Uddint és Mohammad Salamot toloncolt vissza Mianmarba. Komoly esélye van, hogy mind a heten súlyos jogsértések áldozatául válhatnak.
2018/3/18
“Ha nem látom, nem az én gondom”
Két évvel ezelőtt, 2016. március 18-án fogadták el az EU-Törökország alkut, amely következtében ma 13 000 menekült nyomorog a görög szigeteken. A megállapodás célja, hogy az Európába érkező menekülteket és migránsokat vissza lehessen küldeni Törökországba.
2017/11/14
Nem vesznek részt a civil szervezetek a Momentum népszavazási kampányában
A Civilizációban együttműködő civil szervezetek közös nyilatkozatukban üdvözlik a Momentum Mozgalom kiállását a kormány jogsértő civileket megbélyegző törvénye ellen. Ugyanakkor meggyőződésük, hogy a népszavazás alkalmatlan eszköz a civileket megbélyegző törvény eltörlésére.