AKTIVIZMUS KOORDINÁTOR (IFJÚSÁGI AKTIVIZMUS)

Az Amnesty International Magyarország egy magyar jogvédő civil szervezet, amely azért dolgozik, hogy az emberi jogok mindenkit megillessenek. Szervezetünkhöz elsősorban olyan magánemberek tartoznak, akik tagként, támogatóként vagy aktivistaként adományaikkal és munkájukkal segítik a céljaink megvalósítását. Függetlenek vagyunk minden politikai ideológiától, kormánytól, gazdasági hatalomtól és egyháztól.

Az Ifjúsági aktivizmus koordinátor az AIM 17-24 éves ifjúsági aktivista csoportjainak bővítéséért, képzéséért, működéséért, és a csoportok tevékenységének a szervezet általános kampánycéljaival való összehangolásáért felelős. Az ifjúsági aktivizmus koordinátor együttműködik az aktivizmus koordinátorral, az ifjúsági és oktatási koordinátorral, a médiással, az országos Freedom Club koordinátorral (gyakornoki pozíció), és magukkal az aktivistákkal.

Teljes állású Ifjúsági Aktivizmus Koordinátor munkatársat keresünk.

FŐBB FELADATAID LESZNEK:

Hozzájárulni az AIM láthatóságának és emberi jogi hatásának növeléséhez, értékalapú közösségépítésen keresztül.

Részvétel a szervezet növekedési stratégiájának gondozásában és megvalósításában

Ifjúsági aktivisták toborzása és megtartása:

  • növelni az Amnesty International céljaival szimpatizáló, elkötelezett ifjúsági aktivisták körét

  • ifjúsági aktivisták bevonása, motiválása, támogatása

  • közösségépítés, közösségi programok szervezése

  • aktivisták, önkéntesek „megtartási programjának” kidolgozása és végrehajtása

Kampánycélok megvalósulásának elősegítése:

  • az ifjúsági csoportok kampánycélok menti tudásbővítésének megtervezése és lebonyolítása

  • a csoportok tevékenységének segítése, szupervíziója és utánkövetése

  • az ifjúsági aktivista csoportok mobilizálása

  •  az AIM ifjúsági aktivista csoportjainak nemzetközi mozgalomban való részvételének segítése, utánkövetése

  •  az ifjúsági csoportok gyakorlati tudásának bővítését szolgáló képzések tervezése és megvalósítása

Kommunikáció:

  • adatbázisok kezelése, elemzése
  • kommunikációs felületek optimalizálása az ifjúsági csoportok között és azokon belül

  • online felületek kezelése, online tartalmak gyártása és lektorálása (Instagram, Facebook, blog)

  • új kommunikációs csatornák, eszközök feltérképezése

AIM láthatóságának növelése:

  • elérés növelése, konkrét célközönségek megszólítása

  • az ifjúsági csoportok tevékenységének láthatóságának segítése online és offline

  • új megjelenési lehetőségek keresése

Szervezeti teendők:

  • gyakornok(ok) felvétele, betanítása és felügyelete

  • a nemzetközi mozgalommal való együttműködés, nemzetközi találkozókon való részvétel

  • az AI Magyarország kampány és fundraising eseményein való aktív részvétel

  • az AI Magyarország emberi jogi képzési és ifjúsági programjának eseményein való részvétel

Egyéb feladataid:

  • meglévő és potenciális együttműködő partnerekkel -beleértve emberi jogi oktatással foglalkozó civil szervezeteket, iskolákat, oktatási intézményeket, szülőket, illetve tanárokat

  • kapcsolattartás részvétel hazai és nemzetközi találkozókon, konferenciákon, képzéseken
Te vagy az ideális jelölt, ha:
  • dinamikus és kreatív vagy

  • csapatjátékos vagy

  • aktívan keresed a lehetőségeket és azokat az AIM előnyére is tudod fordítani

  • ötleteidet és tudásodat jól kommunikálod a veled dolgozóknak, és nyitott vagy a visszajelzésekre

  • átláthatóan tervezel és szervezel

  • stratégiai rálátással rendelkezel az emberi jogok területén

  • remek az angol tudásod (szóban és írásban)

  • könnyen teremtesz, és tartasz fent kapcsolatot emberekkel

  • jól dolgozol és kommunikálsz nyomás alatt

  • képes vagy a határidők betartására és a projekt-szemléletű munkavégzésre

ELŐNYT JELENT:

  • ha ismered az Amnesty International munkáját és céljait

  • van civil szervezeti tapasztalatod

  • van közösségépítő tapasztalatod

  • B kategóriás jogosítvány

MUNKAFELTÉTELEK:

  • munkavégzés helye: az egyesület budapesti irodája

  • munkakezdés tervezett időpontja: azonnali, de legkésőbb 2020. február eleje

  • teljes munkaidő, heti 40 órában, 3 hónap próbaidővel, rugalmas beosztással

  • határozatlan idejű munkaszerződés

  • a hazai civil szférában versenyképes jövedelem, kimagasló cafetéria-keret és jutalom

  • inspiráló csapat, motiváló munkahelyi környezet

  • kiszámítható munkakörülmények, stabil és megbízható munkáltató

  • elvárás a Magyarországon belüli munkához kapcsolódó utazás, valamint külföldi részvétel a nemzetközi mozgalmunk életében konferenciákon, képzéseken és eseményeken

Jelentkezéshez szükséges dokumentumok:

  • angol és magyar nyelvű önéletrajz

  • a kiíráshoz mellékelt jelentkezési lap, amely innen tölthető le:

JELENTKEZÉSI LAP

Mindkét dokumentumot PDF formátumban várjuk a gere.zsofia@amnesty.hu címre, tárgy: „Aktivizmus koordinátor 2020”. A hiánytalanul megküldött pályázatok beérkezését e-mailben visszaigazoljuk.

Jelentkezési határidő: 2020. január 20., hétfő délután 14:00

Kapcsolattartó: Nagyné Gere Zsófia, irodavezető, Amnesty International Magyarország, gere.zsofia@amnesty.hu

Az AI hisz a munkaerőpiacon tanúsított ESÉLYEGYENLŐSÉGBEN. A munkáltatásra vonatkozó döntések során az egyéni érdemeket és a szervezet szükségleteit vesszük figyelembe, nemzeti etnikai, vallási hovatartozásra, származásra, illetve nemre, nemi identitásra, szexuális irányultságra, korra, fizikai vagy szellemi fogyatékosságra, családi állapotra és politikai nézetekre való tekintet nélkül. Az Amnesty International szükség szerint minden megváltozott munkaképességű munkavállalónak és jelentkezőnek megfelelő körülményeket biztosít, abban az esetben, ha a kérdéses személy egyébként biztonságosan el tudja látni a rá szabott feladatokat és a munkához kapcsolódó tevékenységeket, illetve ha ez az ellátás nem ró aránytalan terheket a szervezetre. A kiválasztási folyamat során az esélyegyenlőség biztosításáért a szervezet Elnöksége felel.